Wycinka drzew

Posiadamy zespół wykwalifikowanych specjalistów w zakresie usług arborystycznych, którzy są profesjonalnie przeszkoleni, aby sprawnie wykonać potrzeby naszych klientów w zakresie pielęgnacji i wycinki drzew. Naszym celem jest wykonanie każdej pracy z dużą dbałością o bezpieczeństwo oraz zapewnienie, że pobliskie obiekty tj. m.in. domy, samochody czy jezdnie nie zostaną uszkodzone. Metoda alpinistyczna stosowana jest do wycinki drzew w trudno dostępnych miejscach.

Wycinka drzew to zadanie wymagające odpowiedniego przygotowania i specjalistycznego sprzętu. Jest to ważny proces w wielu przedsiębiorstwach. Nie zawsze jednak możliwy jest dostęp do drzewa z góry ze względu na przeszkody takie jak budynki czy linie energetyczne. Dlatego wykorzystujemy specjalistyczny system lin, które bezpiecznie zawieszają drzewo podczas wycinki i krok po kroku transportują je na ziemię. Wycinka drzew może być niezbędna, gdy zaczynają one stanowić zagrożenie dla mieszkańców i infrastruktury w pobliżu.

Szybkie i bezpieczne usunięcie drzew

Wycinka drzew metodą alpinistyczną to bardzo skuteczny sposób na wycięcie drzew w trudnym terenie. Technika ta obniża koszty wycinki, ponieważ pozwala na precyzyjną pracę w trudnych warunkach, a także nie wymaga drogich podnośników i ciężkiego sprzętu. Stosujemy różne metody w zależności od potrzeb i warunków, które umożliwiają nam na szybkie i bezpieczne usunięcie drzewa, nawet jeśli znajduje się ono w trudno dostępnym miejscu. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.

W zakresie wycinki i pielęgnacji drzew oferujemy m.in.:

  • wycinkę drzew metodą alpinistyczną,
  • wycinkę drzew przy użyciu podnośnika koszowego,
  • przycinanie prześwitujące,
  • przycinanie i formowanie korony drzew,
  • skracanie wysokości drzew,
  • wycinanie suchych gałęzi,
  • frezowanie pni,
  • sprzątanie terenu po wykonaniu prac, w tym usuwanie gałęzi.

Zalety wycinki drzew

Często drzewa rosną na terenach publicznych, w pobliżu dróg i budynków. Kiedy stają się one chore, uszkodzone lub starzeją się, mogą stanowić poważne zagrożenie dla przechodniów oraz mienia. W takich przypadkach wycinka drzew jest konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo. Wycinka drzew może też korzystnie wpłynąć na estetykę terenu, a także umożliwić rozwój nowych projektów architektonicznych czy inwestycji. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty wycinki drzew.